Ogłoszenia z XXI Niedzieli Zwykłej – 25.08.2024

1.Dziękuję za sprzątanie kościoła osobom sprzątającym w ubiegłym tygodniu oraz za złożone ofiary na kwiaty. O pomoc przy sprzątaniu w tym tygodniu proszę rodziny:

2.Dzisiaj w katedrze DOŻYNKI DIECEZJALNE I WOJEWÓDZKIE.

3.Za tydzień DOŻYNKI OGÓLNOPOLSKIE na Jasnej  Górze.

4.W poniedziałek – uroczystość NMP Częstochowskiej.

5.We wtorek – wsp. św. Moniki

6.W środę – wsp. św. Augustyna

7.W czwartek – wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela

8.Dzieci klasy trzeciej, które w roku szkolnym 2024/25 pójdą do I Komunii proszone są  o zgłoszenie do zakrystii w celu pobrania plansz do układanki niedzielnej. Przez czas przygotowania do I Komunii w każdą niedzielę proszę o pobieranie poszczególnych części układanki. Jeśli rodzice będą z dzieckiem w innej parafii na Mszy św. proszę o  zgłoszenie się tam do zakrystii, aby ksiądz podpisał obrazek, że dziecko było na Mszy św. i z tym obrazkiem zgłosić się do mnie.

9.Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że w dniach od 26 do 29 sierpnia br. będą czyszczone  i sprawdzane  przewody kominowe. Szczegóły w gablotce.

10.Dwa komunikaty Biskupa Rzeszowskiego:

10 a) W obliczu zmian wprowadzonych przez MEN, które mogą wpłynąć na obecność lekcji religii w szkołach proszę o wparcie inicjatywy ”Tak dla religii w szkole”. Można to uczynić przez podpisanie protestu, który można znaleźć na stronie internetowej: www.lekcjereligiiwszkole.pl Niech nasz wspólny głos w obronie wartości chrześcijańskich będzie słyszany.

10 b) /patrz dodatek/-Słowo Biskupa Rzeszowskiego w związku z peregrynacją  relikwii Bł. Rodziny Ulmów.

11.Serdecznie dziękuję wszystkim parafiankom, które przekazały mi w czasie wakacji różne dary /owoce, warzywa i inne/. Bóg zapłać.

12.Dziękuję za korektę kwiatową i kwiaty przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej.

13.Dziękuję za naprawę wieńca żniwnego, który uległ uszkodzeniu. Dziś wieniec jest zabierany na Dożynki Diecezjalne i Wojewódzkie do Rzeszowa, a za tydzień na  Ogólnopolskie do Częstochowy.

14.Dziękuję za koszenie trawy na działce kościelnej.