Ogłoszenia z I Niedzieli Wielkiego Postu (2023-02-26)

1.Dziękuje za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty następującym osobom: Wiesława Pachorek, Wolińska –Ciak Dorota, Sosnowiec Magdalena, Kluz Krystyna, Bożena Lech, Iwona Pasierb. Ofiarę na kwiaty złożyła Hemska Józefa. O pomoc przy sprzątaniu w tym tygodniu proszę rodziny: Gunia, Misiewicz, Zienkiewicz, Gunia, Wyskiel, Lech.

2.Dziś suma z Gorzkimi Żalami i kazaniem pasyjnym.

3.W tym tygodniu wypada:

-pierwsza środa nowenna do MBNP

-pierwszy czwartek ;modlitwy o powołania i Adoracja Grupy Misyjnej.

-pierwszy piątek od 7.30 odwiedzam chorych z Panem Jezusem. Spowiedź w pierwszy piątek od godziny 16.30.

-pierwsza sobota nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP

4.We wtorek kolejne spotkanie z kandydatami do bierzmowania

5.W sobotę święto św. Kazimierza, polecamy Bogu Biskupa seniora K. Górnego.

6.W najbliższą  sobotę/4 marca br./ o godzinie 18.00 rozpoczęcie rekolekcji intronizacyjnych. To jedne  z najważniejszych rekolekcji w naszym życiu, bo mają się zakończyć Intronizacją Chrystusa Króla w naszych rodzinach. To jest ratunek dla świata dla parafii dla rodzin na coraz większe pogaństwo. Nie zlekceważmy tego ale mobilizujmy innych aby się zaangażowali. Będą do nabycia i obrazki z Chrystusem Królem i teksty intronizacji do domu. Jest też w programie przewidziana spowiedź. Przed świętami będzie jeszcze jedna spowiedź. Termin podam nieco później.

7.Program rekolekcji jest na stronie internetowej parafii.

8.Msze św. w tygodniu  w poniedziałek o godzinie 7.00, w pozostałe dni o godzinie 18.00. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 17.30.

9.W ostatnią niedziele na organy zebrałem sumę 6760 zł razem z kopertami danymi  na tacę i złożonym wcześniej. Bóg zapłać. Pan Organista przekazał mi informację, że organy są już zamówione. Myślę, że podczas świąt Organista powinien grać już na nowych organach.

10.Za tydzień składka na ogrzewanie kościoła.

11.Witam w naszej parafii diakona Jakuba, który będzie głosił u nas kazania pasyjne.

12.Zgodnie z prośbą arcybiskupa Stanisława Gądeckiego dziś/i jutro/ zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny. Za tydzień ofiary do puszek na cele misyjne.

13.Przy gazetach katolickich są ulotki o możliwości przekazania 1.5% podatku na Caritas Bliźni w Potrzebie.