Ogłoszenia z XXVII Niedzieli Zwykłej – 06.10.2024

1.Dziękuję osobom sprzątającym kościół w ostatnim tygodniu i za złożone
ofiary na kwiaty. O pomoc przy sprzątaniu w tym tygodniu proszę rodziny:
Więcek, Tylus, numer 740c, Szałęga, Kluz, Barnat, Barłoga.

2.W poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej. W tym dniu podczas Mszy św. o 18.00 poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom klasy trzeciej przygotowującym się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci, które w 2025 roku pójdą do I Komunii św.

3.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać DZIEŃ PAPIESKI. Ofiary do puszek na stypendia dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. W tym dniu po każdej Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II. Będą też tradycyjne kremówki papieskie.

4.W przyszłą niedzielę imieniny Ks. Bp-a Edwarda Białogłowskiego. Jest to także dzień modlitw w intencji Kościoła Ojca św. i Ojczyzny.

5.Różaniec po mszach św.: w dni powszednie o 18.00, w niedziele o 15.00.

6.We czwartek różaniec poprowadzą dzieci z Caritasu szkolnego.

7.Przy gazetach katolickich są do pobrania karteczki na wypominki.

8.Od dzisiaj rozpoczyna się proces powołania nowej Rady Parafialnej /Duszpasterskiej/. Proszę zgłaszać kandydatów do Rady na kartkach, które są wyłożone przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Proces zgłaszania potrwa przez najbliższy miesiąc, a potem wybory. Na druku do Rady jest zgoda osoby kandydującej i podpisy 15 osób popierających. Te kartki po pobraniu i
podpisach proszę składać na bocznym ołtarzu. Po zakończeniu procesu zgłaszania będzie sporządzona lista do głosowania. Jeśli parafianie się nie zmobilizują i nie wystawią kandydatów do wyborów, do Rady wejdą tylko osoby z mojej nominacji.

9.Rozpoczęły się prace związane z wykonaniem schodów wejściowych do kościoła. Przepraszam za niedogodności z tym związane.