Ogłoszenia z V Niedzieli Wielkanocnej – 28.04.2024

1.Dziękuję osobom sprzątającym w ostatnim tygodniu i składającym ofiary na kwiaty. O pomoc przy sprzątaniu w tym tygodniu proszę rodziców dzieci idących do I Komunii.

2.W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Majówki codziennie po Mszy wieczornej o godz. 18.00. W niedziele majówki po Mszy św. o godz. 15.00.

3.W tym tygodniu wypada:
– pierwszy czwartek; Adoracja Grupy Misyjnej
– pierwszy piątek; chorych odwiedzam od godz. 13.30.

4.W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 7.30 i 10.30. W tym dniu nie będzie Mszy św. o 15.00. Spowiedź pierwszo-piątkowa będzie przed Mszami o 7.30 i 10.30. Nabożeństwo majowe po porannej Mszy św.

5.Z racji uroczystości 3 maja nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Proszę wywiesić flagi na 2 i 3 maja.

7.Msze św. w tygodniu codziennie o 18.00 z wyjątkiem soboty. W sobotę Msza św. z majówką o godz. 7.00. W sobotę o godz. 9.00 spowiedź dzieci idących do I Komunii oraz ich rodzin. Będzie drugi ksiądz – ks. Marek z Łukawca Górnego. Po spowiedzi próba dzieci pierwszokomunijnych, a po niej kościół jest do dyspozycji dekorujących przed I Komunią.

8.W niedzielę 5 maja w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Św. – podczas Mszy św. o 10.30. Dzieci z rodzicami zbierają się przed kościołem o 10.20. Po zakończeniu Mszy św. pierwszokomunijnej poświęcenie i rozdanie obrazków pierwszokomunijnych.

9.Zmiana tajemnic różańcowych /w pierwszą niedzielę maja/ wyjątkowo po Mszy św. o godzinie 15.00 i po majówce.

10.Rodzice młodzieży bierzmowanej zamówili Msze św. za młodzież. Termin podam nieco później.

11.W tym roku o pomoc przy budowie 4 ołtarzy na Boże Ciało proszę rodziny:

I OŁTARZ: KACZOR, RODZINKA, KIWAŁA, BUK, KLUZ, CIAK, LECH,
RYBAK, PASIERB, HEMSKI.
II OŁTARZ: GUNIA, MISIEWICZ, ZIENKIEWICZ, GUNIA, WYSKIEL, LECH, PIKOR, GUNIA, HNATIO, CYRNEK.
III OŁTARZ: GUNIA, CYRNEK, CYRNEK, JANIK, DUBIEL, BEREŚ, PROKSA-JĘDRYKA, KUPISZEWSKI, LIZAK, KOŁODZIEJ.
IV OŁTARZ: KOŁODZIEJ JUSTYNA I ROMAN, TAJCHMAN, BATYCKA, PASIERB, WOŁOS, JODŁOWSKI, WOŁOSZYN, GAWEŁ, GAWEŁ, ROGALA.

Ołtarze budowane przy drodze na jatki. Ostatni przy kapliczce na terenie kościelnym.