Ogłoszenia z Niedzieli Świętej Rodziny- 31.12.2023

1.O pomoc przy sprzątaniu w tym tygodniu proszę rodziny: Pasierb, nr 772, Jodłowski, Wołoszyn, Gaweł (2 numery), Rogala. Sprzątanie będzie w piątek o 19.30.

2.Dziś o godzinie 15.00 Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku 2023. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.W poniedziałek NOWY ROK 2024 /UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI/. Msze św. o 7.30, 10.30 i 15.00. Po każdej Mszy św. odśpiewamy hymn do Ducha Świętego i pomodlimy się o pokój.

4.Od 2 stycznia 2024 r. /wtorek/ rozpoczyna się w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Kolęda będzie się zaczynać we wszystkie dni o 15.30 z wyjątkiem soboty – w tym dniu od godziny 9.00. Proszę o pozamykanie dla bezpieczeństwa czworonogów i obecność w miarę możliwości wszystkich członków rodziny podczas kolędy. Ofiary z kolędy tradycyjnie składamy w podpisanych kopertach na tacę.

5.W pierwszy piątek i sobotę kolędy nie będzie. W piątek od 7.30 będę odwiedzał chorych z Panem Jezusem. Po południu spowiedź od 15.30. Będę spowiadał sam. Msza św. w pierwszy piątek o 17.00.

6.W sobotę UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO /TRZECH KRÓLI/.Msze św. o 7.30, 10.30 i  13.30 /orszakowa/. W tym dniu rocznica konsekracji Bp-a K. Górnego i E. Białogłowskiego. Składka na misje. Na tych Mszach poświęcenie kadzidła i kredy.

7. 6 stycznia w uroczystość Trzech Króli zapraszamy na ORSZAK TRZECH KRÓLI. Będziemy szli przez jatki. Rozpocznie się specjalną Mszą św. o godzinie 13.30, a po niej wyruszy orszak. Zapraszamy do udziału szczególnie dzieci z przedszkola oraz szkoły – zachęcamy, aby przebrały się w stroje jasełkowe, np. za aniołów czy pasterzy. Zapraszamy również Panie w strojach ludowych. Przewidziany jest też poczęstunek. W czasie Mszy św. orszakowej i podczas orszaku będzie nam grała Orkiestra Dęta z Czarnej. Będą oni zbierać wolne datki na utrzymanie Orkiestry.

8.Msze św. w dni kolędowe rano o 7.00.

9.Od nowego roku 2024 zostaje zniesiona sobotnia Msza św. /za niedzielną/, a będzie dodatkowa Msza św. w niedziele i święta o godz. 15.00.

10.Dzisiaj ostatni numer gazetki parafialnej „Opoka”, która zostaje zlikwidowana, gdyż prawie wszystkie informacje są na stronie internetowej parafii. Dziękuję Pani Agacie za długoletnią współpracę. Proszę, aby Pani Agata udzielała się dalej na stronie internetowej parafii.

11.Program kolędy jest w 2 gablotkach – proszę się z nim zapoznać.