Ogłoszenia z XXI Niedzieli Zwykłej – 27.08.2023

1.Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty następującym osobom: Barnat Maria, Kornak Lucyna, Dragan Józefa, Dragan Justyna, Dragan Marzena. O pomoc przy sprzątaniu w tym tygodniu proszę rodziny: Nowak, Pietraszek, Szpond, Materna, Materna, Ciasnocha.
2.Dziś /jutro/ Dożynki Diecezjalne w Rzeszowie-Katedrze.
3.W przyszła niedzielę Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze.
4.W tym tygodniu wypada:
-pierwszy piątek miesiąca. Chorych z Panem Jezusem odwiedzam od godz. 7.30.
Spowiedź w pierwszy piątek od 16.30.
-pierwsza sobota, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
5.Bardzo proszę rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii o pobranie w zakrystii plansz do układanki za chodzenie na Msze niedzielne i od pierwszej niedzieli września dzieci zbierają części do układanki. Jeśli rodzice z dzieckiem są w innej parafii na Mszy św. niech proszą księdza z tamtej parafii o obrazek z podpisem księdza jako dowód, że dziecko było w tamtej parafii na Mszy św. i na tej podstawie dostanie część do układanki. Zdawanie katechizmu przed I Komunią u ks. Marka na katechezie albo u mnie poza katechezą.
6.W ostatnia niedzielę zebrano na cele parafialne składkę w wysokości 2110 złotych. Pieniądze wpłacono na konto parafialne.
7.Trwają konieczne prace remontowe do wykonania na plebanii. Po ich zakończeniu
poinformuję o kosztach. W najbliższych dniach będzie jeszcze malowanie wnętrza plebanii. Dziękuję Panu Robertowi Bukowi i jego przyjacielowi za wykonanie prac remontowych.
8.Przedszkole przy ZS w Łukawcu zaprasza rodziców na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 30 sierpnia o godz. 17.00 oraz na dzień adaptacyjny w dniu 31 sierpnia w godzinach od 9.00 do 11.00 dla wszystkich dzieci, które rozpoczynają przygodę z przedszkolem. Szczegóły w gablotce.
9.Dziękuję Panu Ryszardowi Skrabucha, który wykosił trawę na posesji kościelnej kosiarką żyłkową w miejscach gdzie trudno dojechać traktorkiem.
10.Dziękuję Panu Ryszardowi Uberman za pomoc w montażu kominka.
11.Dziękuję nowożeńcom Klaudia Zdeb – Jacek Niemiec za dekorację kwiatową naszej świątyni. Ich ślub dziś o 14.00 .
12.Początek roku szkolnego i katechetycznego w tym roku wypada 4 września.
13.Przypominam, że dziś /i jutro/ zbierane są ofiary do puszek na pomoc w rehabilitacji chorego Pana Waldemara Długosza z Łańcuta.
14.Msze św. w tygodniu od 1 września br. o godz.18.00.