Ogłoszenia z X Niedzieli Zwykłej – 11.06.2023

1.Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty następującym osobom: Drozd Małgorzata, Lęcznar Justyna, Wilk Elżbieta, Fus Renata, Kuźniar Marzena, Kluz Magdalena. O pomoc przy sprzątaniu w tym tygodniu proszę rodziny: Rydz, Kunysz, Dragan, Mendrala, Szczęch, Peszko.

2.We czwartek o 18.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół.

3.W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.

4.Adoracja Wspólnoty Intronizacyjnej w tym miesiącu jest przełożona na niedzielę 25 czerwca po sumie.

5.Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Dziękuję tym, którzy dekorowali ołtarze, kosili trawę, użyczyli transportu, tym, którzy składali się na kwiaty. Dziękuję tym, którzy zamówili Msze od ołtarzy bądź uczynią to w najbliższym czasie. Msze będą w 2024 roku. Dokładny termin podam nieco później. Od 3. ołtarza otrzymałem na potrzeby parafii  440 złotych. Bóg zapłać. Proszę, aby wypożyczone do ołtarzy rzeczy wróciły do parafii, aby były pomocne w następnych latach.

6.Dziękuję Paniom w strojach regionalnych za udział w procesji do 4 ołtarzy. Proszę, aby także przyszły  w strojach podczas odpustu parafialnego i wizyty Ks. Bp-a Ordynariusza z racji poświęcenia organów.

7.Dziękuję Panom od baldachimu i chorągwi.

8.Dziękuję Nowożeńcom za pozostawione kwiaty po wczorajszym ślubie.

9.Dziękuję Organiście i Solistce.

10.W poniedziałek odpust w Łące ku czci św. Onufrego.