Ogłoszenia z Poniedziałku Wielkanocnego – 01.04.2024

1.Przeżywamy Oktawę Wielkiej Nocy i Okres Wielkanocny.

2. Dziś składka na KUL i UNIWERSYTET PAPIESKI JANA PAWŁA II w Krakowie.

3.Jutro przypada kolejna ROCZNICA ŚMIERCI ŚW. JANA PAWAŁA II.

4. W tym tygodniu wypada:
– pierwsza środa; nowenna do MBNP
– pierwszy czwartek; z racji Oktawy Wielkanocnej nie odprawia się w tym dniu Mszy św. wotywnych.
– pierwszy piątek miesiąca; z racji Oktawy Wielkanocnej nie odprawia się Mszy św. wotywnych. Od godz. 7.30 odwiedzam chorych z Panem Jezusem. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.30. Będę spowiadał sam.
– pierwsza sobota; z racji Oktawy Wielkanocnej nie odprawia się Mszy św. wotywnych

5.Następna niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Składka na Caritas. Rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Odpust w Łukawcu Górnym i Palikówce. Dzieci przynoszą skarbonki wielkopostne na sumę.

6. Rodzice dzieci idących do I Komunii /ochrzczonych poza parafią Łukawiec Dolny/ przynoszą metrykę chrztu. W sobotę po Mszy św. spowiedź próbna dzieci idących do I Komunii i rozdanie tekstów na liturgię pierwszokomunijną.

7.Jutro kończy się czas zaliczeń katechizmu bierzmowanych. Jutro po Mszy spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Jedna osoba nie zaliczyła katechizmu – jeśli tego nie uczyni do jutra nie będzie dopuszczona do bierzmowania.

8.Dziękuję za sprzątanie kościoła przed świętami i złożone ofiary na kwiaty. O pomoc przy sprzątaniu w tym tygodniu proszę rodziny: Dragan, Ryś, Panek, Mendrala,  Al-Azazi Marta, Ząbek, Sliz.

9.Ze względu na Oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10.W najbliższą niedziele wybory samorządowe. Niech nikogo z nas nie zabraknie przy urnach wyborczych. Ordynacja wyborcza jest taka, że jeśli zaniechamy tego obowiązku może się okazać, że z Łukawca nie będziemy mieli żadnego radnego. Czym powinien się kierować katolik przy wyborach można poczytać w gablotce.