Ogłoszenia z XXVIII Niedzieli Zwykłej – 15.10.2023

1.Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty następującym osobom:
Czerniecka Irena, Kunysz Urszula, Krupa Elżbieta, Gaweł Joanna. Ofiarę na kwiaty złożyły: Panek Maria i Gaweł Maria. O pomoc przy sprzątaniu w tym tygodniu proszę rodziny: Zdeb, Kokoszka (2 rodziny), Grata, Panek, Dragan.

2.Dzis DZIEŃ PAPIESKI. Ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin. Przed kościołem są rozprowadzane kremówki. Cena 7 zł/szt.

3.Dzień wyborów do Sejmu i Senatu oraz referendum. Żaden katolik nie powinien uchylać się od obowiązku brania udziału w wyborach. Zaniedbanie tego obowiązku jest poważnym uchybieniem moralnym.

4.W poniedziałek spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

5.W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

6.Przyszła niedziela będzie NIEDZIELĄ MISYJNĄ. Składka na misje.

7.Jest nowy numer gazetki parafialnej „Opoka”. Dziękuję Pani Agacie za jego przygotowanie. Wkradł się w gazetce błąd /a właściwie brak/ wśród wymienionych świąt obowiązkowych zabrakło UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Ten brak zauważyłem już po kserowaniu gazetki i dlatego w każdym numerze dopisałem ręcznie WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

8.W tym tygodniu różaniec będzie prowadzony przez następujące grupy:
We wtorek – Szkolne Koło Caritas prowadzone przez Panią Katechetkę.
We środę – Koło Gospodyń Wiejskich w Łukawcu Dolnym
We czwartek – Wspólnota Intronizacyjna

9.W poniedziałek wypada 45. rocznica wyboru św. Jana Pawła II.

Poniedziałek – wsp. św. Jadwigi Śląskiej; Wtorek – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego;
Środa – święto św. Łukasza Ewangelisty; Piątek – wsp. św. Jana Kantego

11.Przy gazetach są karteczki na wypominki.

12.Z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego proszę
o uporządkowanie grobów rodzinnych.

13.Dziękuję za wykoszenie rowu przy ogrodzeniu plebańskim.